طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی پروژه تسهیلات سرچاهی به روش EPCC

اطلاعات پروژه

کارفرمای اصلی: شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا
کارفرما: شرکت بین المللی مهندسی ایران (IRITEC)
پیمانکار: شرکت ساختمانی و نصب صنایع و معادن (PAMICCO)
شروع و خاتمه قرارداد: اردیبهشت ۱۴۰۰ تا اسفند ۱۴۰۰
محل اجرا: ایران – استان خوزستان – دشت آزادگان

درباره پروژه

در فاز اول توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، نفت و گاز از ۱۷۶ حلقه چاه جدید به اضافه ۲۵ حلقه چاه موجود (جمعاً ۲۰۱ حلقه چاه) بواسطه ده واحد جمع¬آوری مرکزی (Manifold) و واحدهای تفکیک گاز از نفت (GOSP) شمالی و جنوبی جمع¬آوری و به واحد فروش مرکزی (CTEP) انتقال خواهد یافت، تشکیل می¬گردد.

واحدهای جمع¬آوری اصلی (Manifold) که شامل تاسیسات آزمایش چاه و سیستم تخلیه به اتمسفر (Vent) برای تخلیه فشار اضافی می باشد، طراحی و اجرا خواهد شد. با توجه به مشترک بودن میدان آزادگان، لازم است توسعه میدان در کوتاه¬ترین زمان ممکن انجام گردد. در راستای شرایط فوق، شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان مجری طرح (کارفرمای دولتی) به همراه شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا و شرکت بین¬المللی مهندسی ایران (ایریتک) به عنوان پیمانکار انجام خدمات مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساختمان و نصب و راه اندازی به صورت توأم (EPCC) جهت پروژه تسهیلات سرچاهی ۱۵ عدد چاه آزادگان جنوبی را به انجام خواهد رساند.

شرکت بین المللی مهندسی ایران (ایریتک) تامین مصالح و اجرای کلیه عملیات سیویل و نصب اسکلت و تجهیزات مکانیکی، پایپینگ، برق و ابزار دقیق و تست و راه اندازی بی بار را به شرکت پامیکو واگذار نمود.