طرح احداث کارخانه اکسیژن ۴ فولاد خوزستان

اطلاعات پروژه

کارفرمای اصلی: شرکت فولاد خوزستان
پیمانکار اصلی: شرکت بین المللی مهندسی ایران (ایریتک)
پیمانکار فرعی: شرکت ساختمانی و نصب صنایع و معادن پارس(پامیکو)
شروع قرارداد: شهریور ماه ۱۴۰۰
محل اجرا: ایران – استان خوزستان

درباره پروژه

این پروژه در مساحت ۱۸۰۰۰ متر مربع و با تکنولوژی تولید SIAD در شهرستان اهواز، کیلومتر ۱۰ جاده اهواز – بندر امام خمینی (ره) بنا شده است.

هدف این پروژه تولید روزانه ۱۶۰۰۰ نرمال متر مکعب اکسیژن، ۸۰۰۰ نرمال متر مکعب نیتروژن و ارسال آرگون حاصله با فشار ۲۵ بار می باشد. محصول توسط خطوط لوله به فولاد خوزستان ارسال خواهد شد.

با توجه به اینکه شرکت فولاد خوزستان در حال حاضر در حال استفاده از سه کارخانه اکسیژن موجود با ظرفیت اسمی می باشد، افزایش ظرفیت فولاد عملا امکان پذیر نبوده و همچنین درصورت از مدار خارج شدن هر کدام از سه کارخانه ذکر شده باعث کاهش تولید و زیان هنگفت خواهد شد. فلذا کارخانه اکسیژن ۴ در درجه اهمیت بالایی قرار دارد و ارکان پروژه به جد در حال تلاش برای اتمام طرح و شروع بهره برداری می باشند.

در همین راستا، شرکت بین­المللی مهندسی ایران (ایریتک) بعنوان پیمانکار اصلی، مسئولیت اجرای پروژه را بصورت (EPC) به عهده گرفته است و تمامی مراحل طراحی و مهندسی، تهیه تجهیزات و نصب و راه اندازی کارخانه به دست مهندسان توانمند مجموعه ایریتک در حال انجام است. شرکت پامیکو بعنوان پیمانکار فرعی، اجرای کلیه عملیات ساختمانی، سیویل، محوطه سازی و نصب اسکلت فلزی را عهده­دار است.